02188088541 - 02188074196 info@yadman-rehab.com همه روزه 9 صبح الی 9 شب

نشانه های سکته مغزی

چند مورد از نشانه های سکته مغزی:

1.اختلال در راه رفتن و عدم تعادل:

ممکن است فرد تلوتلو خورده، سرگیجه‌های ناگهانی داشته باشد و یا تعادلش را از دست دهد.

2.اختلال در صحبت کردن و درکِ صحبت های دیگران(آفازی):

ممکن است فرد، در درک کردن صحبت های دیگران ناتوان شده باشد و یا به سختی قادر به برقراری ارتباط با اطرافین شود. گاهی اوقات فرد نمی تواند اسامی را بیان کند، اشیا را بنامد، از روی یک نوشته بخواند، کلمات و یا جملات را تکرار کند و یا چیزی روی کاغد بنویسد.

3.فلجی، از کارافتادگی، بی‌حسی صورت، بازو و یا پا:

بی‌حسی ناگهانی، ضعف و یا فلج صورت، بازو و یا پا، ممکن است علی الخصوص در یک طرف بدن فرد ایجاد گردد. سعی کنید تا هر دو بازوی خود را باهم، بالای سر خود ببرید. اگر یک بازو، شروع به افتادن کند، این امکان هست که دچار حمله یا سکته گشته‌اید. همچنین ممکن است هنگامیکه سعی در لبخند زدن دارید، یک طرف دهان شما به پایین بیافتد.

4.اختلال در بینایی یک چشم و یا هر دو چشم:

ممکن است فرد به طور ناگهانی دید تیره، مه‌آلود، دوبینی، لکه دار و یا سیاه در یک چشم و یا هر دو چشم داشته باشد.

5.سردرد:

سردرد ناگهانی و شدید که ممکن است با حالت تهوع، سرگیجه، و یا تغییر در هوشیاری همراه باشد، ممکن است نشان دهنده بروز سکته مغزی باشد.

* اگر متوجه هرگونه علامت و یا نشانه‌ای از سکته مغزی در خود یا اطرافیانتان شدید، حتی اگر این علامات بی‌ثبات، زودگذر و یا دارای نوسان به‌نظر رسند و ناپدید گشته و از بین روند، فوراً با شماره اورژانس(115) تماس گرفته و بدانید که هر دقیقه برای شما با ارزش واست.

اگر بیمار شما دچار سکته مغزی شده

زمان را از دست ندهید

شش ماه اول پس از سکته مغزی، زمان طلایی برای به دست آوردن عملکردهای از دست رفته است. حتی اگر توانایی مراجعه به کلینیک توانبخشی “یادمان“ را ندارید، حتما با درمانگران و پزشکان کلینیک مشورت کنید. برنامه توانبخشی را زیر نظر متخصص مغز و اعصاب انجام دهید” dash=”” text=”در مرکز توانبخشی یادمان، متخصص مغز و اعصاب بیمار را ویزیت کرده و برنامه درمانی مناسب را به متخصصین حوزه توانبخشی ارائه می کند. مفتخریم که اعضای کادر توانبخشی در این کلینیک، دکترای رشته های فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی هستند.

اختلال در بلع بیمار قابل درمان است

حتی اگر بیمار شما با استفاده از لوله تغذیه می کند، این قابلیت را برای ایشان فراهم می کنیم که بتوتند مواد غذایی را از راه دهان دریافت کند کلینیک توانبخشی یادمان، مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک برای اختلال بلع در ایران است.

با ویلچر وارد کلینیک شوید

حتی اگر بیمار شما قادر به راه رفتن نمی باشد، مواردی مانند پارکینگ، رمپ، آسانسور، واکر و ویلچر را برای رفاه حال ایشان در نظر گرفته ایم.

برای مشاوره و درمان با ما تماس بگیرید

۰۲۱۸۸۰۷۳۱۳۶

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به کلینیک یادمان می باشد. طراحی سایت و سئو