02188088541 - 02188074196 info@yadman-rehab.com همه روزه 9 صبح الی 9 شب

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یا بازپروری فیزیکی (Physical Therapy) شاخه ای از علم پزشکی است که با استفاده از روش های فیزیکی غیر تهاجمی (برخلاف عمل جراحی که تهاجمی است) سیستم حرکتی فرد را بهبود بخشیده و تلاش می کند آنرا به وضعیت قبل از بیماری برگرداند.

البته محدوده فعالیت فیزیوتراپی بیش از فقط سیستم حرکتی است.

  • فیزیوتراپی بر روی عضلات، استخوان ها و مفاصل، درمان هایی فیزیکی را  انجام می دهد؛ مانند کمک به درمان کمردرد، دردهای مفاصل، آسیب های ورزشی. همچنین سبب بهبود سریعتر و بهتر سیستم حرکتی بعد از اعمال جراحی می شود. مثلا فردی که عمل تعویض مفصل زانو انجام داده است، با کمک فیزیوتراپی می تواند به فعالیت های روزمره زندگی پرداخته و از داشتن مفصل های جدید لذت ببرد.
  • فیزیوتراپی برای بهبود عملکرد سیستم تنفسی نیز درمان های فیزیکی انجام می دهد، مانند کمک به درمان آسم، برونشیت و آمفیزم.
  • فیزیوتراپی برای بهبود مشکلات سیستم عصبی، درمان های فیزیکی انجام می دهد، مانند کمک به درمان ضربات وارده به سر، سکته مغزی، آسیب های نخاع، پارکینسون، ام اس و یا بازپروری بیمار بعد از جراحی مغز.

blank

در مورد سیستم حرکتی انسان فیزیوتراپ کمک می کند به:

  • بهبود دامنه حرکتی، بهبود قدرت عضلات اندامها، تعادل، هماهنگی بین عضلات و اندام ها و بازگشت به وضعیت قبل از بیماری یا بعد از درمان آسیب های سیستم حرکتی که با انجام و آموزش حرکات نرمشی قابل اجراست. به عبارت دیگر کمک به برگرداندن کارکرد سیستم حرکتی بعد از اینکه مشکلی در آن ایجاد می شود.
  • آموزش بیمار در استفاده بهتر از وسایل محیط و طرز استفاده از عصا، واکر، ویلچر و اندام مصنوعی و نحوه صحیح راه رفتن بعد از شروع بیماری.
  • کاهش درد و تورم بیمار با استفاده از تحریک الکتریکی، گرما، سرما، لیزر، کشش، اولتراسوند و دیگر ابزارها.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ و متعلق به کلینیک یادمان می باشد. طراحی سایت و سئو