لیزر درمانی سرد، انرژی نور را به پوست شما می تاباند تا درد و التهاب را در ناحیه ای از بدن مانند زانوی شما کاهش دهد. از لیزر درمانی برای درمان زانو درد ناشی از آرتروز و همچنین کمردرد، سندرم تونل کارپ، آرتریت روماتوئید، فیبرومیالژیا، التهاب تاندون، درد عصب و آسیب های ورزشی استفاده می شود. در این مطلب قصد داریم بیشتر روی عوارض لیزر درمانی زانو تمرکز کنیم.

عوارض لیزر درمانی زانو

لیزرهای جراحی امروزه بسیار رایج هستند و  بسیار دقیق تر از تجهیزات جراحی سنتی محل مورد نظر را برش می دهند، خطر آسیب را کاهش می دهند و به سرعت بخشیدن به جراحی کمک می کنند.

با این حال، این لیزرهای “گرم” در صورت استفاده نادرست می توانند خطرناک باشند. از طرف دیگر، لیزرهای “سرد” مورد استفاده در LLT برای درمان درد بسیار ضعیف تر از لیزرهای جراحی هستند و نمی توانند پوست را برش دهند یا بسوزانند.

پوست نور کمی را جذب می کند و به لیزر اجازه می دهد تا عمیق به داخل بافت نفوذ کند. این اجازه می دهد تا بافت آسیب دیده بدون هیچ گونه عوارض جانبی بهبود یابد. و از آنجا که وات بسیار کم است، خطر سوختگی وجود ندارد. بنابراین عوارض لیزر درمانی زانو در افراد نزدیک به صفر است.

نتایج تحقیقات در مورد عوارض لیزر درمانی زانو

یک مطالعه در سال 2005 توانایی LLT را در کاهش درد آرتریت روماتوئید، علت شایع درد زانو ارزیابی کرد. در این مطالعه فواید لیزر درمانی برای تسکین درد ​​با عوارض جانبی بسیار اندک ثابت شد.

یک مطالعه دیگر در سال 2009 افرادی که لیزر درمانی زانو دریافت می کردند را با گروهی که فکر می کردند لیزر درمانی زانو دریافت می کنند مقایسه کرد. کسانی که تحت لیزر درمانی قرار می گرفتند، درد کمتری را گزارش کردند.

لیزر درمانی زانو

لیزر درمانی سرد چگونه عمل می کند؟

لیزر درمانی سرد انرژی نور را به پوست شما می تاباند. این دستگاه از سطح پایین انرژی یا فوتون استفاده می کند. برخلاف لیزرهای با فرکانس بالاتر که برای جراحی استفاده می شوند، لیزر درمانی سرد پوست شما را گرم نمی کند یا برش نمی دهد. فوتون ها به عمق مفصل دردناک نفوذ می کنند. نور باعث تغییرات شیمیایی می شود که به سلول ها و بافت های آسیب دیده کمک می کند تا بهبود یافته و دوباره رشد کنند.

در طول درمان، پزشک شما دستگاه لیزر سرد را مستقیماً روی پوست زانوی شما قرار می دهد. لیزر یا پوست شما را لمس خواهد کرد یا بسیار نزدیک به آن خواهد بود.

این دستگاه یک پالس نور سریع به زانوی شما می فرستد که از 30 تا 60 ثانیه طول می کشد. برای نتیجه گیری به بیش از یک جلسه درمان نیاز خواهید داشت.

لیزر درمانی سرد چه مواردی را درمان می کند؟

لیزر درمانی سرد می تواند در موارد زیر به افراد کمک کند:

 • کاهش درد حاد (ناگهانی) یا مزمن (طولانی مدت)
 • درمان التهاب
 • تسریع بهبود زخم
 • تقویت رشد مجدد بافت
 • بهبود گردش خون در زانو

مزایای لیزر درمانی زانو

ثابت شده است که لیزر درمانی سرد باعث کاهش درد خفیف تا متوسط ​​زانو و همچنین افزایش حساسیت به فشار و انعطاف پذیری مفصل می شود.

لیزر درمانی سرد همچنین باعث می شود:

 • رگ های خونی باز شوند تا تورم تسکین پیدا کند
 • به سیستم ایمنی بدن کمک شود تا مواد شیمیایی بیشتری را برای بهبود بافت ایجاد کند
 • بافت همبند بیشتری در زانو ایجاد شود
 • اندورفین ها، هورمون های طبیعی که درد را تسکین می دهند ترشح شوند
 • لیزر درمانی زانو روش جایگزین غیر دارویی برای درد زانو است. داروها در صورت استفاده برای درد مزمن می توانند بسیار اعتیاد آور باشند و عوارض جانبی مانند یبوست، حالت تهوع یا خواب آلودگی ایجاد کنند.
 • لیزر درمانی سرد برای درمان درد زانو به پوست شما آسیبی وارد نمی کند، بنابراین مانند جراحی تهاجمی نیست.
 • عوارض لیزر درمانی زانو نزدیک به صفر است
 • لیزر درمانی زانو هم برای تسکین موقتی درد و هم بهبودی طولانی مفید است.

برای مشاوره در زمینه لیزر درمانی زانو با ما تماس بگیرید.

02188088541 / 02188074196