دیسک کمر هنگامی اتفاق می افتد که دیسک پاره شده و یک برآمدگی ایجاد می شود و باعث فشار بر اعصاب گردن یا کمر می شود که می تواند باعث درد، بی حسی، سوزش، ضعف یا گزگز در بازوها و پاها شود. لیزر درمانی دیسک کمر یک گزینه درمانی برای دیسک کمر است که باعث کاهش درد می شود، به ویژه برای بیمارانی که می خواهند بدون استفاده از دارو یا جراحی به درمان بپردازند. لیزر درمانی دیسک کمر می تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر روش های درمانی استفاده شود.

علائم دیسک کمر

کمر درد ناشی از دیسک کمر از نظر جسمی و عاطفی دردناک و خسته کننده است. وقتی دیسک کمر با درد و بی حسی در اندام های دیگر همراه باشد، می تواند واقعاً ناتوان کننده باشد.

 علائم و نشانه های دیسک کمر شامل درد، بی حسی، سوزن سوزن شدن و کاهش احساس در قسمت های مختلف بدن است. دیسک کمر همچنین می تواند علائمی از قبیل کاهش قدرت حرکتی، اسپاسم عضلانی، یا کاهش دامنه حرکت داشته باشد. در حال حاضر یکی از کم خطرترین و موثرترین روش ها برای از بین بردن این علائم، لیزر درمانی دیسک کمر است.

لیزر درمانی دیسک کمر

دلایل دیسک کمر

برخی از عوامل خطر شامل ایستادن طولانی مدت، تغییرات مربوط به سن، مکانیک بد بدن، اضافه وزن و ضربه های جسمی است.

مرکز دیسک مانند ژل می تواند از طریق پارگی یا وجود یک ناحیه ضعیف در دیواره سخت دیسک پاره شود. مثل این است که محتوای یک دونات از آن بیرون بیاید. این ماده ژل مانند می تواند اعصاب نخاعی شما را که مثل “تلفن” عمل می کنند، تحریک کند و به پیام ها اجازه می دهد تا بین مغز و بدن حرکت کنند.

دیسک های بین مهره ای مفاصل فیبروکارتلاژین ستون نخاع هستند. آنها امکان حرکت فشاری، کششی و چرخشی ستون فقرات را فراهم می کنند. دیسک های بین مهره ای ساختار عروقی قابل توجهی ندارند و خون رسانی خود را به طور غیر مستقیم از طریق صفحات انتهایی بدنه مهره (قسمت های بالا و پایین دیسک) دریافت می کنند. این باعث می شود مواد مغذی در هسته پالپوسوس و آنولوس فیبروسوس (قسمتهای داخلی و خارجی آن) پخش شوند. از آنجایی که دیسک ها جریان خون مستقیم دریافت نمی کند، در صوت آسیب دیدن یا پاره شدن ، ترمیم آنها برای بدن بسیار دشوار است و 15 تا 20 درصد از افرادی که دیسک کمر دارند، نیاز به جراحی پیدا می کنند. اما بسیاری از افرادی که لیزر درمانی دیسک کمر را به عنوان یک راه درمانی در نظر گرفته اند، وقت عمل جراحی خود را کنسل کرده اند!

لیزر درمانی دیسک کمر

لیزر درمانی دیسک کمر
خوشبختانه، لیزر درمانی دیسک کمر می تواند با هدف قرار دادن نه تنها خون، بلکه باف تهای اطراف دیسک برای ترمیم سریع تر، درد را کاهش دهد. تابش نور توسط دیسک به طور مستقیم تولید کلاژن، یکی از مواد اصلی فیبروز آنول را تسریع می کند. مدولاسیون نوری لیزر باعث افزایش سلولهای بنیادی می شود که به ترمیم بافت آسیب دیده عضلانی و همچنین سلول های عصبی کمک می کنند.

التهاب و تورم نیز توسط لیزر درمانی دیسک کمر کاهش می یابد. دقت داشته باشید که لیزر درمانی دیسک کمر یک اثر افزایشی دارد و برای دستیابی به نتایج پایدار که مشکل را به شکل ریشه ای حل می کنند و نه فقط علائم را، به چند جلسه لیزر درمانی دیسک کمر نیاز است.

اثربخشی لیزر درمانی دیسک کمر
تحقیقات قابل توجهی در مورد اثر بخشی لیزر درمانی دیسک کمر منتشر شده است.

مطالعه ای که در مورد 75 بیمار مبتلا به کمردرد مزمن انجام شد نتیجه گرفت که لیزر درمانی دیسک کمر، یک روش موثر در کاهش درد و ناتوانی عملکردی دیسک کمر است. با لیزر تراپی دیسک کمر پیشرفت قابل توجهی در همه بیماران مورد مطالعه مشاهده شد.

مطالعه دیگری که در ژاپن انجام شد نتیجه گرفت که لیزرتراپی دیسک کمر یک درمان موثر برای درد گردن و کمر ناشی از بیرون زدگی دیسک است.

کلام آخر در مورد لیزر درمانی دیسک کمر

لیزر درمانی دیسک کمر با تحریک فرآیند های بهبود طبیعی بدن در سطح سلولی برای درمان درد و التهاب استفاده می شود. در کلینیک فیزیوتراپی یادمان، بیماران به جای استفاده از داروهای ضد التهاب، تزریق کورتیزون و روش های جراحی، می توانند تسکین درد و درمان را با استفاده از لیزر درمانی دیسک کمر تجربه کنند.

لیزر درمانی دیسک کمر می تواند علائم دیسک کمر را کاهش داده و بافت های دیگر را تقویت کنند. سایر موارد از جمله سردرد، درد زانو و مفصل ران، گردن درد، نوروپاتی، سیاتیک نیز ممکن است با لیزر درمانی دیسک کمر بهبود یابد.

برای مشاوره و لیزر درمانی دیسک کمر با ما تماس بگیرید

02188088541

02188074196