فواید فیزیوتراپی منظم برای افراد در هر سن که از هر نوع بیماری یا صدمات رنج می برند، سودمند است.

از تصادفات رانندگی گرفته تا آسیب های ورزشی، کمردرد، سفتی بعد از عمل و شرایط اسکلتی عضلانی، فیزیوتراپی به شما قدرت می دهد تا بدن خود را به سطح آمادگی جسمانی قبل برسانید.

فواید فیزیوتراپی

خداحافظی با درد

در به اشکال مختلفی ایجاد می شود و معمولا دلیل اصلی مراجعه به فیزیوتراپیست است.

تیر کشیدن و درد می تواند نتیجه آسیب دیدگی در موتور سواری باشد، مچ پا کشیده شده در تمرین بسکتبال، سندرم تونل کارپ ( نشانگان مجرای مچ دستی ) ایستگاه کاری ضعیف، یا کمردرد مزمن که از مدت ها پیش از آن که به یاد بیاورید شروع شده بود.

مهم نیست این درد چقدر بد است، اگر بر عملکرد شما در محل کار، ورزشگاه، زمین بازی یا خانه خانه تاثیر بگذراد، باید در مورد آن کاری انجام دهید.

فیزیوتراپی می تواند در مدیریت، کاهش یا حتی از بین بردن درد به شما کمک کند تا بتوانید از بازگشت فعالیت های بدنی خود لذت ببرید.

همچنین میزان وابستگی شما به مسکن ها را کاهش می دهد، که به کلیه های شما یک استراحت بسیار مهمی می بخشد.

از رویکرد شخصی لذت ببرید

زیبایی و فواید فیزیوتراپی این است که مانند سایر درمان ها، مسیر بهبودی شما نیز کاملا متناسب با نیاز های شما است.

فیزیوتراپیست ثبت شده شما، ارزیابی درد و توانایی های جسمی شما را انجام می دهد و یک برنامه بازیابی شخصی را تهیه می کند که در هر زمان قابل تنظیم است.

فیزیوتراپی برای این واقعیت ساده که همه ما بسیار متفاوت هستیم، یک راه حل یکسان ندارد و حتی ممکن است دو نفر با آسیب یکسان نیز یک برنامه بازیابی فیزیوتراپی جداگانه بر اساس سن و توانایی خود داشته باشند.

جلوگیری از صدمات آینده

فیزیوتراپیست ها با همه سطوح آمادگی جسمانی، از ورزشکاران حرفه ای گرفته تا افرادی که سال ها در سالن بدن سازی نبوده اند، برخورد می کنند.

بسته به آسیب فرد، فیزیوتراپیست وقت خواهد داد تا نشان دهد که چگونه بدن را به درستی حرکت دهد تا از فشار روانی بر روی مفاصل جلوگیری کرده و از حداکثر مزایای تمرین استفاده کرده و از این طریق از رگ به  رگ شدن، کشش یا شکستن در آینده جلوگیری می کند.

با آموزش تکنیک های مناسب ورزش، به قدرت و انعطاف پذیری در عضلات و مفاصل دست خواهید یافت تا از بروز صدمات بعدی جلوگیری کنید.

هر کس که به دلیل بیماری یا آسیب دیدگی در کار خود هر روز مشکل دارد، یا استقلال عملکردی اش کاهش یافته است می تواند از فیزیوتراپی بهره مند شود.

حتما بخوانید: کلینیک فیزیوتراپی یادمان غرب تهران و خدماتی که در آن ارائه می شود

برای درمان آسیب های عضلانی و مفصلی ، توانبخشی پس از عمل های جراحی و درمان های فیزیوتراپی با کلینیک فیزیوتراپی یادمان در سعادت آباد تماس بگیرید. فیزیوتراپیست های ما در کنار متخصصین ارتوپدی بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می کنند.

شماره تماس های کلینیک برای دریافت نوبت فیزیوتراپی: 02188088541 – 02188074196

آدرس و اطلاعات تماس کامل کلینیک فیزیوتراپی یادمان

کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد