سیستم ماساژ حرارتی میگان با ترکیب تاثیرات درمانی طب‌فشاری، طب‌سوزنی، حرارت درمانی مادون قرمز و کایروپراکتیک (درمان‌دستی) زمینه سلامت، آرامش و تعادل بدنی را فراهم می‌کند. غلتیدن آرام  ده­‌ها توپ یشمی حرارتی در امتداد ستون‌فقرات علاوه‌بر تولید گرما و ریلکس‌کردن بدن موجب می‌شود  200 نقاط مختلف طب‌سوزنی از سر تا انگشتان پای بیمار تحریک شوند. ستون‌فقرات به‌عنوان هدایت‌کننده اعصاب، عضلات و عملکرد اندام باید در وضعیت مناسب حفظ شده و به‌طور صحیح عمل نماید.

 تخت ماساژ حرارتی میگان یک تخت ماساژ سنتی نیست. درحقیقت مگان‌تراپی نقطه عطفی در عصر پزشکی جدید است و ترکیبی از طب شرق و تکنولوژی طبی غرب می‌باشد. تخت ماساژ درمانی میگان برخلاف تخت‌های ماساژ دیگر موجب آرامش و ریلکسیشن عمیق در کل بدن می‌شود.  کلینیک تخصصی توانبخشی یادمان با بهره‌مندی از جدیدترین دستگاه‌های فیزیوتراپی می‌تواند در زمینه درمان و تسکین دردهای مفصلی و عضلانی به بیماران کمک کند. برای دریافت مشاوره و یا مراجعه حضوری با شماره‌های ۰۲۱۸۸۰۷۴۱۹۶ و ۰۲۱۸۸۰۸۸۵۴۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام YadmanRehab@ مراجعه کنید.

چگونه عمل می‌کند؟


تخت میگان ترکیبی از انرژی ماساژ و سیستم ماساژ حرارتی است. در حقیقت این سیستم دارای قابلیت‌های طب‌فشاری، طب‌سوزنی، گرمادرمانی (موکسی بوشن)، درمان دستی و ماساژ است. دستگاه با کمک سنگ‌های هلیوم یشم حرارت الکترونیکی را فراهم کرده و اشعه‌های مادون قرمز دور را که به سطح بدن نفوذ می‌کنند تولید می‌کند. توپی‌های یشم به‌طور مداوم عضلات همسترینگ ران را ماساژ می‌دهند، این ماساژ جریان خون اندام تحتانی را افزایش می‌دهد. تخت میگان مجهز به پروب ماساژ­دهنده یشم 15 جهتی است که با تحریک سطح شکم و لگن موجب افزایش جریان خون می‌گردد.

درمان با تخت میگان


این تخت یکی از تجهیزات ضروری در مراقبت سلامتی شخصی است که نه تنها به­ تدریج موجب کاهش درد و ناراحتی‌های ناشی از شرایط مختلف سلامتی می‌گردد بلکه موجب بهبود سیستم ایمنی­ بدن می‌شود. تخت‌های میگان با کمک گرمای تولید شده در سر سنگ‌های یشم خالص و طبیعی موجب حرکت بالا و پایین ستون‌فقرات و پاها شده و با ترکیب طب‌سوزنی و طب‌فشاری که از فلسفه‌های پزشکی شرق است موجب تسکین عضلات و تحریک اعصابی می‌شود که به تمام اندام‌های بدن منتهی می‌شوند. نتیجه این امر ایجاد محیط فیزیکی هماهنگ و کمک به خود التیامی بدن است. ستون‌فقرات محور اصلی بدن بوده و به تمام اعضای داخلی، عضلات و اعصاب متصل می‌باشد. هنگامی که این عضو تحت فشار باشد اندام‌های به‌درستی عمل نمی‌کنند. به‌همین دلیل، حفظ سلامت ستون‌فقرات نقش عمده‌ای در سلامت دارد. در بدن انسان 365 نقطه در نزدیکی ستون‌فقرات وجود دارند که به چی معروف هستند. ماساژ حرارتی میگان در امتداد ایمپالس‌های­ عصبی نقاط انرژی چی را تحریک کرده و موجب فعال‌سازی و انتشار انرژی حیاتی در سرتاسر بدن شده و سلامت و تندرستی را به ارمغان می‌آورد. ماساژ میگان با ترکیب منحصر­به فرد تکنیک‌های شرقی طب‌سوزنی، طب‌فشاری، گرمادرمانی (موکسی بوشن) و کایروپراکتیک یکی از موثرترین روش‌ها در رفع مشکلات فیزیکی ناشی از سرعت زندگی مدرن است. از مزایای میگان‌تراپی می‌توان به تسکین بیماری‌هایی از قبیل: بی‌خوابی، استرس، فشارخون، کولیت، یبوست، گاستریت، سردرد، اضطراب، افسردگی، خستگی مزمن، پروستاتیت، سیاتیک، بهبود تراز و وضعیت کمر، پیشگیری از احتباس آب و کاهش سلولیت، تحریک و تنظیم سیستم‌های غددی، تسریع بهبود،  بازسازی آسیب بافت­ (نظیر شکستگی و کشیدگی) و کاهش تنش‌های ناشی از کار سخت روزانه اشاره کرد. غلتک‌های یشم تخت میگان برای جذب 3 عنصر اساسی بدن، کلسیم، منیزیم و آهن از اثر گرمای خشک استفاده می‌کنند. یشم یک متد شفابخش طبیعی است که در پیشگیری از اختلالات کلیه، دیابت، بیماری‌های پوستی و اختلالات سیستم عصبی مرکزی بکار می‌رود. سیستم میگان با تحریک فعالیت مغز موجب افزایش تمرکز، کاهش رشد سلولی و تقویت دفاع طبیعی بدن می‌شود.

اصول میگان


طب‌فشاری

در این روش نقاط مخصوص طب سوزنی به­ جای تزریق سوزن با کمک فشار انگشتان تحریک می‌گردد. سیستم ماساژ حرارتی میگان برای این کار از وزن بدن خود بیمار استفاده می‌کند و با مسدود کردن موقت جریان چی که سموم بدن را از بین می‌برد موجب اعمال تاثیرات طب فشاری می‌شود.

گرمادرمانی (موکسی بوشن)

هدف عمده گرمادرمانی افزایش کشش بافت‌های نرم، حذف سموم از سلول‌ها، افزایش جریان خون، افزایش عملکرد سلول‌های بافت، شل‌شدن عضلات و کمک به تسکین درد است.

طب‌سوزنی

طب سوزنی بر این اصل استوار است که سلامت خوب به جریان انرژی حیاتی موسوم به چی بستگی دارد. تحریک نقاط طب‌سوزنی در بدن قدرت زندگی را احیاء کرده و تعادل مناسب را ایجاد می‌کند. ترکیب حباب‌های گاز هلیوم و غلتک‌های ماساژ یشم اشعه‌های مادون قرمز را تولید می‌کنند. این اشعه‌ها نقاط طب‌سوزنی در بدن را هدف قرار داده و  را تاعمق 7 سانتی‌متری بافت‌ها نفوذ می‌کنند.

ماساژ بدن

تحقیقات حاکی از آن است که مشت و مال ساده  و ضربات کوبشی در  یک ماساژ خوب می‌توانند تغییرات اساسی در سلامت جسمی و روحی ایجاد نماید. جلسات منظم ماساژ ممکن است باعث کاهش درد مزمن، تسریع بهبود آسیب‌های ناشی از ورزش، چابکی عضلات و بهبود تمرکز گردد.

مزایای تخت میگان


زندگی بهتر و احساس بهتر. طبق اظهارات کاربران تخت انرژی ماساژ، استفاده از تخت ماساژ میگان مزایای سلامتی فراوانی را دربر دارد. برخی از مزایای تخت میگان عبارتند از:

 • کاهش وزن
 • کاهش درد مزمن
 • کاهش فشارخون
 • خواب بهتر
 • کاهش اختلالات دستگاه گوارش
 • کاهش استرس
 • بهبود گردش خون
 • سم‌زدایی بدن
 • افزایش جریان لنفاوی
 • کاهش اسید لاکتیک

چرا تاثیر می‌گذارد؟


غلتک‌های ماساژور یشم داخلی تخت ماساژ میگان منحصرا جهت اعمال گرما، فشار و ماساژ دقیق نقاط طب‌سوزنی جایی‌که اعصاب ستون‌فقرات ریشه دارند طراحی شده‌ا­ند. از طرفی فاصله طولی بین سرهای ماساژور یشم به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون تنش زیاد موجب حمایت و کشش آرامش‌بخش ستون‌فقرات می‌شوند.

تاثیرات طب‌شرقی با استفاده از میگان


هدف اصلی تخت میگان ماساژ دقیق و آرام نقاط طب‌سوزنی در امتداد ستون‌فقرات است. درحقیقت میگان‌تراپی قادر است همان مزایای درمانی را ارائه دهد که بیمار در یک جلسه طب­ سوزنی و طب فشاری دریافت می‌کند.

اشعه مادون قرمز دور

از آن‌جایی که تخت ماساژ میگان با اشعه مادون قرمز دور کار می‌کند استفاده از یشم که انتقال‌دهنده طبیعی اشعه مادون قرمز دور است از اهمیت فراوانی برخوردار است. با گرم شدن تخت میگان، یشم یون‌های منفی را که برای سیستم ضدپیری طبیعی بدن حائز اهمیت هستند را منتشر می‌کند.

مزایای امواج حرارتی مادون قرمز دور برای بدن

انعقاد رگ‌ها یا مویرگ‌های خونی، افزایش جریان خون غنی از اکسیژن به عضلات و مفاصل، کاهش اسپاسم عضلانی، ترویج التیام الیاف عضلانی آسیب‌دیده یا زخمی، بهبود جریان سیستم لنفاوی جهت کاهش تورم و التهاب، تحریک سلولی و فعالیت آنزیمی، افرایش تعداد گلبول‌های سفید خون جهت ایمنی بیشتر. به دلیل مزایای درمانی فراوان تخت ماساژ حرارتی میگان، پزشکان اروپا و ژاپن در این زمینه تحقیقات گسترده‌ای را انجام داده و به این نتیجه رسیدند که امواج مادون قرمز سموم بدن را که اغلب علت اصلی مشکلات مختلف سلامتی است با سرعت از بین می‌برند. سموم‌های متعدد جذب و در بدن ذخیره می‌شوند. گازهای سمی نظیر دی‌اکسید گوگرد، دی‌اکسید کربن و موادی همچون سرب، جیوه و کلر توسط مولکول‌های بزرگ آب ساخته می‌شوند. وجود سم در بدن موجب می‌شود جریان خون مسدود شده و انرژی سلولی مختل گردد. با مهارشدن سیستم ایمنی بدن مبارزه با بیماری برای بدن دشوار خواهد شد. هنگامی که 10 میکرون مادون قرمز بکار می‌رود مولکول‌های بزرگ آب مرتعش شده و با تجزیه پیوند یون موجب آزادسازی گازها و موادسمی می‌شوند. این پدیده به جذب رزونانت معروف است.

درمان­


30 دقیقه روی تخت ماساژ حرارتی میگان:

 • معادل 1 ساعت دویدن نرم است.
 • سوختن کالری
 • بهبود سطح گلوکز خون
 • ارتقاء سلامتی
 • کاهش فشارخون و کلسترول
 • افزایش متابولیسم
 • بهبود مو، پوست و ناخن
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش

مزایای بیشتر

 • بازیابی از ورزش و خستگی مفرط: با افزایش سطح اکسیژن خون و استفاده راحت از آن، یون‌های منفی به‌سرعت موجب رفع خستگی می‌شوند.
 • تثبیت عملکرد مغز و تولید میزان زیاد اکسیژن درخون: با این عمل یون‌های منفی به بهبود عملکرد مغز کمک کرده و درنتیجه آرامش و تعادل بدنی برقرار می‌گردد.
 • پاکسازی خون: با افزایش سطح کلسیم و سدیم در جریان خون یون‌های منفی به بهبود وضعیت خون، قلیائیت پایین و درجه اسیدی کمک می‌کنند.
 • بهبود متابولیسم: با ایجاد تبادل مواد الکترونیکی در دیواره سلول‌ها، یون‌های منفی به بهبود متابولیسم کمک می‌کنند.
 • تقویت سیستم‌ایمنی: سطوح بالای یون‌های منفی موجب تولید گلوبولین در خون شده و درنتیجه مقاومت بدن به بیماری افزایش می‌یابد.
 • دستگاه عصبی خودمختار را متعادل می‌کند: یون‌های منفی با توازن شاخه‌های سمپاتیک و پاراسمپاتیک مخالف سیستم عصبی خودمختار موجب تسکین درد و ریلکسیشن می‌شوند.
 • بهبود هضم: از طریق مقابله با دستگاه عصبی خودمختار فوق‌العاده تحریک‌پذیر، یون‌های منفی به کاهش فشار معده و تولید آنزیم‌های گوارش روده‌ها کمک کرده و درنتیجه هضم بهبود می‌یابد.
 • احیای سلول‌ها: یون‌های منفی به متابولیسم سلول کمک کرده و درنتیجه موجب بهبود عضلات و اندام‌های داخلی می‌گردد.